Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/rru3d12p08ro.html?print

Тернопільський став “обросте” плавучими комплексами

Номер один (Тернопіль), 26 листопада 2008. Опубликовано 16:19 03 декабря 2008 года
Херсонський завод ім. Куйбишева дійсно бере участь у спорудженні в Тернополі готельно-розважального комплексу на пантомах.

Плавучий розважальний комплекс на пантомах на Тернопільському ставу буде не один. Їх спорудять кілька, і міська влада буде підтримувати такі ініціативи інвесторів. До такого висновку можна прийти, переглянувши план-схеми, затверджені підписами чиновників Тернопільської міської ради.

Нагадаємо, топ-новиною минулого тижня було те, що у парку ім. Т. Шевченка, біля “Острівка”, невідомою фірмою без будь-яких дозволів була огороджена територія, на якій проводяться роботи зі спорудження пантому для плавучого ресторану. Відповідні заяви зробили представники БЮТ. Більше того, вони заявили, що до цієї масштабної операції дотичний губернатор Юрій Чижмарь.

Останній відхрещується від звинувачень на його адресу, заявивши, що якби Чижмаря не було, то вони б казали, що це рука Москви встановлює пантоми.

Натомість з'явилася офіційна позиція з приводу будови на ставу міської влади.

— На останньому бізнес-форумі у травні, — каже мер Тернополя Роман Заставний, — міська рада виставляла 9 проектів до розгляду. Це єдиний проект, по якому звернулася зацікавлена сторона. . Ми з великим задоволенням сприймали це і задоволені, що проект у Тернополі реалізовується. А запитання різного роду політиків: хто його будує і хто за ким стоїть, — мене абсолютно не цікавлять. До тих пір ми в Тернополі матимемо проблеми із залученням інвестицій, доки будемо ставити питання в такому трактуванні. Обов'язково хтось за кимось має стояти. Чи має ТзОВ “Акватерн” дозволи на проведення робіт? Цих документів, що в них є, цілком достатньо (угода з об'єднанням парків на оренду території). Вони не будують нічого в парку. Процедурно міська рада тільки надала дозвіл на облаштування ще одного причалу. Всі інші погодження йдуть у зовсім іншій системі координат, а саме — в системі надання дозволів на судноплавство, які не видаються на місцевому рівні. Ми надали дозвіл на облаштування причалу, а що буде на судні — ресторан, готель — це вже інше питання. Цього я не знаю, але знаю напевно, що якщо будуть інші пропозиції і вони будуть реалістичні, то міськрада надаватиме такого типу дозволи.

Нардеп від БЮТ Василь Деревляний, схоже, знає більше, ніж міський голова. На прес-конференції він продемонстрував журналістам план-схеми чотирьох об'єктів, які в один день, 24 жовтня, були підписані посадовцями міськради.

— Один з таких пантомів, — каже Василь Тимофійович, — майже збудований за “Острівком”. Інший передбачається спорудити перед “Острівком”. Наступні будови будуть біля пивзаводу (плавучий розважальний комплекс) та на дальньому пляжі (будівництво багатоповерхового готельного комплексу з ресторанами). І всі ці об'єкти будуть заходити у став. При цьому по жодному не було рішення сесії. Я готуватиму звернення у прокуратуру, адже не може такого бути, щоб контролюючі органи не бачили, що робиться на плесі Тернопільського ставу.

Журналістам “Номер один” вдалося зв'язатись із керівництвом фірми, яка взялася за виконання робіт на Тернопільському ставу. Директор ТзОВ “Акватерн” Олександр Войціх підтвердив, що його товариство на основі договору підряду з Херсонським заводом ім. Куйбишева дійсно споруджує у Тернополі готельно-розважальний комплекс на пантомах. При тому Олександр Юрійович зауважив, що товариство отримало всі необхідні дозволи з міської ради на проведення робіт. Водночас він додав, що жодних будівельних робіт не проводиться, лише на території парку складаються металоконструкції. На запитання про орієнтовну вартість робіт киянин не відповів, повідомивши, що це комерційна таємниця.

Віталій ПОПОВИЧ