Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Будівельники і влада: корпорація монстрів

[17:24 10 февраля 2010 года ] [ Економічна правда, 10 лютого 2010 ]

Існують столичні проекти, під які збиралися кошти інвесторів ще 2007 року, а будівництво досі не розпочато. В інших випадках роботи зупинялися на 50-відсотковій позначці.

Існують столичні проекти, під які збиралися кошти інвесторів ще 2007 року, а будівництво досі не розпочато. В інших випадках роботи зупинялися на 50-відсотковій позначці.

Україна зробила свій вибір. Держава отримала номінального президента. Однак війна на цьому не закінчується, вона тільки починається.

Суть зовсім не в істерії, яка триває навколо української “корони”. Тим більше, не йдеться про вигадані конфлікти між Сходом і Заходом.

Боротися будуть люди, яким щодня доводиться стикатися із свавіллям невразливої системи влади. Адже схему не змінюють ні “червоні”, ні “блакитні”, ні “помаранчеві” ярлики. Одні гвинтики замінюють на інші, і механізм знову продовжує випускати бракований продукт.

Почуття недовіри українців до системи тільки посилюється. Багато хто опускає руки, усвідомлюючи власне безсилля перед “корпорацією монстрів”. А в цей час квазі-політики разом з окремими квазі-бізнесменами заганяють економіку у безвихідь.

Так, за підсумками 2009 року обсяг промислового виробництва скоротився на 21,9%. При цьому жодна з галузей промисловості не показала позитивних результатів за підсумками року.

Будівництво продемонструвало ще більш приголомшливий результат — падіння на 48,2%. Зупинилися роботи на 2 тисячах будівельних майданчиків країни. Діагноз — фінансова криза.

За час бурхливого розвитку ринку нерухомості тільки у Києві з'явилося більше 250 будівельних компаній. Більшість з них були невеликими підприємствами, які не мали власних обігових коштів і працювали за рахунок грошей інвесторів або кредитів.

Будівники залучали кошти по-різному. Повний список інструментів перелічений у законі про інвестиційну діяльність. Однак найпопулярнішими були фонди фінансування будівництва, пайові фонди, недержавні пенсійні фонди або випуск безвідсоткових облігацій.

З початком кризи більшість малих фірм і навіть деякі досвідчені девелопери виявилися незахищеними. Фінансова система дала збій, і ризики будівельників не виправдали себе. У підсумку, в Україні з'явилося безліч недобудов з армією розгублених інвесторів.

Саме малий інвестор, за словами політиків та будівельників, може допомогти галузі, але неправомірні дії окремих компаній і бездіяльність влади вбивають довіру українців.

За словами аналітиків ринку нерухомості, призупинення багатьох будівництв і часті перенесення термінів здачі будинків в експлуатацію призвели до переорієнтації попиту на вторинний ринок. Таким чином, попит на житло в нових будинках зменшився втричі.

Судячи з усього, знадобиться щонайменше п'ять-десять років, щоб люди змогли забути таке зневажливе ставлення до себе і знову почали інвестувати у будівництво.

Ситуацію ускладнюють непрозорі проекти і нові шахрайства. Деякі компанії пішли на відверті махінації, користуючись тим, що все можна списати на кризу.

Такою інформацією сьогодні рясніють усі форуми, пов'язані з ринком нерухомості. Наприклад, існує декілька столичних проектів, під які збиралися кошти інвесторів ще 2007 року, а будівництво досі не було розпочато.

В інших випадках “будівельники” розпочинали будівництво, але виконавши роботи тільки на 50%, вони починали шукати прогалини у недосконалих угодах і залишали інвесторів ні з чим.

У зв'язку з таким свавіллям підприємців деякі ініціативні групи, які займаються проблемними новобудовами, навіть створили окремі сайти і опублікували там листи-звернення до правоохоронних органів.

Чи переглядають подібні сторінки, наприклад, представники міської влади Києва? Питання щодо інвесторів проекту “Еліта-Центр” досі не врегульоване, а тимчасом у столиці вже є кілька подібних шахрайств, які можуть закінчитися набагато гірше.

Аналіз ринку проблемних новобудов показав, що деякі сумнівні об'єкти вимагають більш ретельного огляду.

Дмитро ДЄНКОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.