Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Янукович дозволив приватизацію стратегічних підприємств

[11:02 15 декабря 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 14 грудня 2010 ]

Своїм указом, підписаним минулої п’ятниці, Віктор Янукович відновив можливість продажу Одеського припортового заводу, Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, “Турбоатому” та кількох енергетичних компаній — “Дніпроенерго”, “Центренерго”, “Західенерго” та “Донбасенерго”.

Приватизацію всіх цих підприємств було призупинено після підписання указу попереднього президента України Віктора Ющенка у березні 2008 року, який стосувався продажу підприємств, що мають монопольне становище на ринку, мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, чи є “містоутворюючими” підприємствами.

Указ нинішнього президента Віктора Януковича лише вводить в дію рішення Ради національної безпеки та оборони, ухвалене ще 22 жовтня. Як йдеться у тексті указу, його підписання пояснюється потребою наповнення бюджету, а також поліпшенням інвестиційної кон’юктури на світових ринках:

“Виходячи із потреби у забезпеченні економічної безпеки держави, стабілізації державних фінансів та створення умов для економічного зростання, Рада національної безпеки і оборони України вважає за необхідне відновити приватизаційні процеси з метою виконання Державного бюджету України на 2010 рік у частині надходжень від приватизації державного майна”.

Утім, як відзначають оглядачі, наповнити державний бюджет завдяки продажу цих об’єктів до кінця цього року вже не вдасться, адже процедура проведення конкурсу із приватизації таких підприємств є досить тривалою, а також передбачає проведення презентацій на початку конкурсу.

Натомість, підписання указу президента збіглося у часі з внесенням до парламенту проекту бюджету на 2011 рік.

Коментуючи цей проект бюджету, міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що наступного року уряд очікує отримати від приватизації 10 мільярдів гривень.

Утім, у квітні поточного року президент Віктор Янукович заявляв, що і у 2010 році український бюджет отримає від приватизації 10 мільярдів гривень.

“Зокрема, йдеться про “Укртелеком”, “Луганськтепловоз”, підприємства теплової енергетики,” — заявив у Вашингтоні пан Янукович, наголошуючи, що приватизація тих підприємств буде “абсолютно прозорою.”

Проте за підсумками січня-листопада держава отримала від приватизації менше 1 мільярда гривень, що складає близько 14% від запланованого у бюджеті на 2010 рік. Уряд покладає великі сподівання на продаж “Укртелекому”, що має відбутися наприкінці року. Але кошти від цього продажу, напевне, вже будуть отримані до бюджету наступного року. Продаж “Луганськтепловозу”, який також було здійснено цього року, оглядачі оцінили як такий, що відбувся в інтересах конкретного покупця, а його результати були оскаржені в суді.

Загалом, впродовж останніх років Україна отримувала від продажу державних підпримєств не більше 10-15% від планів приватизації на кожен рік, записаних у бюджеті. Винятком став лише 2005 рік, коли перепродаж “Криворіжсталі” на відкритому конкурсі приніс державній скарбниці 24.2 мільярди гривень.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.