Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Семеро “погодинки” вже не чекають

[12:30 27 мая 2008 года ] [ Україна молода, №96, 27 травня 2008 ]

На шахті “Краснолиманська” прощаються із загиблими гірниками та продовжують пошуки їхніх колег, які опинилися під завалом.

У неділю на Донеччині прощалися з чотирма гірниками, які загинули внаслідок викиду вугілля, породи та газу на шахті “Краснолиманська”. Без батьків, які не повернулися з фатальної зміни, залишилися шестеро дітей. Усі сироти аж до досягнення ними повноліття тепер отримуватимуть грошову допомогу, передбачену законодавством. Так само члени державної комісії під час зустрічей із сім’ями загиблих визначилися з розмірами компенсацій за втрату годувальників. Тільки з Фонду соціального страхування сім’ї отримають виплати в розмірі п’яти річних ставок шахтарів. На певні суми відшкодування для гірняцьких сімей розкошелиться й безпосередньо копальня, яка також, певна річ, бере на себе й організацію похорон.

Підземна аварія на глибині 845 метрів, як уже повідомляла, сталася в ніч на п’ятницю. За попередніми висновками фахівців, гірники (всього в шахті на момент аварії працювали 39 чоловік) стали жертвами раптового викиду вугілля, породи та газу. В небезпечній зоні опинилися чотирнадцять людей, і тільки до трьох із них доля була поблажливою. Попри отримані ушкодження, вони вийшли на поверхню і нині перебувають в обласній лікарні імені Калініна. Стан одного медики називають важким, ще двоє — у стані середньої важкості.

Тіла чотирьох шахтарів гірничорятувальникам удалося відшукати вранці у п’ятницю, а ось доля ще сімох потерпілих тривалий час залишається невідомою. Велика товщина завалів у тупиковому вибої завдовжки 350 метрів, де стався викид, не дає можливості натрапити на їхні сліди. І хоча одинадцять відділень гірничорятувальників продовжують пошуки, очевидно, що шанси вціліти під товщею завалу, на жаль, є примарними. Приміром, розбирати перешкоди тільки в аварійній тупиковій виробці доведеться більше тижня.

Тим часом урядова комісія, яку очолив керівник Мінвуглепрому Віктор Полтавець, продовжує з’ясовувати причини підземної аварії. Звісно, роботу потужного вуглевидобувного підприємства зупинено, а інспектори теруправління Держгірпромнагляду взялися перевіряти п’ять очисних та дев’ять підготовчих вибоїв шахти. Члени експертної комісії вже побували на аварійній ділянці й узяли проби гірничої маси, які тепер вивчають у лабораторії МакДДІ.

Перший заступник голови НПГУ (Незалежна профспілка гірників України) Анатолій Акімочкін сказав: “Причини раптового викиду на “Краснолиманській” поки з’ясовують і в цьому випадку спеціалістам не варто забувати той факт, що шахта була “навантажена”. Адже в останній час добовий вуглевидобуток на підприємстві підняли до 7 тисяч тонн. При таких обсягах дуже важливо в повному обсязі проводити відповідні заходи, аби запезпечити безпеку людей. Проте, як це буває на вітчизняних шахтах, у гонитві за “великим вугіллям” техніка безпеки нерідко відходить на другий план. Тим більш що на відповідні заходи в поточному році всім підприємствам Мінвуглепрому виділено всього 105 мільйонів гривень. В ситуації, коли заробіток гірників напряму залежить від видобутку (робітники основних спеціальностей “Краснолиманської” отримували 5,5—6 тисяч гривень щомісяця. — Авт), тут часто свідомо змушені йти на порушення правил безпеки. А тому наша профспілка послідовно домагається введення погодинної оплати праці підземних працівників, платня яких уже не залежатиме від обсягів вуглевидобутку”.

Павло КУЩ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.