Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Навіщо Путін наважився полетіти до шейхів під наглядом винищувачів

[08:00 07 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 6 грудня 2023 ]

Володимир Путін розширив свою вбогу географію закордонних поїздок візитом на Близький Схід — у дві нафтові країни, з якими Росія тісно зійшлася після розриву із Заходом через повномасштабне вторгнення в Україну.

 Путін під охороною чотирьох російських винищувачів Су-35С прилетів у середу в ОАЕ, звідки ввечері відправився в Саудівську Аравію. Обидві країни не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який в березні видав ордер на арешт Путіна за обвинуваченням у воєнних злочинах в Україні.

Путін практично не виїжджає з Росії після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Він їздив в Іран, де Кремль купляє дрони для бомбардування українських міст, і в Китай, від якого усе більше залежить російська економіка під західними санкціями.

На саміт БРІКС+ в Південну Африку, яка підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду, Путін не поїхав. На сімейному фото лідерів “анти-Заходу” під китайським крилом місце російського президента зайняв його міністр іноземних справ Сергій Лавров.

Після цієї неприємності Путін з'їздив в Китай, і ось тепер — візит на Близький Схід, який покликаний, серед усього іншого, змити з російського президента ярлик ізгоя на світовій арені та показати, що в Росії є видатні партнери, крім традиційних друзів, от як Китаю, Ірану, Північної Кореї та Білорусі.

Росія — помітний гравець на Близькому Сході, оскільки брала участь у війні в Сирії та досі підтримує режим Башара Асада, так само як і контакти з палестинським угрупуванням ХАМАС і головним спонсором ісламістських груп в регіоні — Іраном.

Cамолеты

Автор фото EPA

Путіна в Абу-Дабі зустрічали стройові верблюди, почесна варта та небо кольору російського прапора

Відносини Росії з ОАЕ і Саудівською Аравією менше про війну і більше про економіку, нафту та фінанси.

Після нападу на Україну Емірати перетворилися в центр російської ділової активності та міжнародної торгівлі. Туди з Європи перебралися російські нафтові трейдери, через Дубай рікою полилися російські гроші, там осіло багато бізнесменів та їхніх сімей, що виїхали з країни після початку війни.

У вересні з'явилися повідомлення про те, що США, Велика Британія і ЄС занепокоєні зростанням постачань товарів подвійного значення через ОАЕ в Росію і відправили делегацію своїх представників в Емірати, щоб це обговорити. А в жовтні США ввели санкції проти компанії з ОАЕ через порушення стелі цін на російську нафту.

У середу Путіна чекали в Абу-Дабі стройові верблюди по узбіччях, почесна варта і небо кольору російського прапора. Не дивлячись на те, що президент ОАЕ шейх Мухаммед бен Заід Аль Нахайян зустрічати гостя в аеропорт не поїхав, Путін подякував йому за “барвистий і дружній прийом”.

Шейх назвав Путіна “дорогим другом”, вони похвалили зміцнілі зв'язки та зростання торгівлі, і на цьому відкрита частина зустрічі закінчилася.

Літак Путіна охороняли чотири російські винищувачі

Автор фото REUTERS

Літак Путіна охороняли чотири російські винищувачі 

Візит цей необхідний не тільки Путіну.

ОАЕ стараються закріпити за собою статус нової Швейцарії — нейтральної і багатої країни, магніту для торговців та фінансистів усього світу. Емірати дружать з усіма і тому являються відмінним місцем для міжнародних зустрічей, ярмарків, і — якщо знадобиться — мирних перемовин.

Якраз в ці дні в Дубаї проходить головний щорічний кліматичний саміт ООН, до якого прикута увага світу. Частина цієї уваги дістанеться Путіну, хоча його візит ніяк з СОР28 не пов'язаний.

Після розмови з шейхом Путін полетів в Саудівську Аравію, де його чекає фактичний правитель країни принц Мухаммед бен Салман. Говорити вони будуть, скоріше за все, в основному про нафту.

Саудівська Аравія і Росія — дві найбільші після США нафтові країни в світі. На них припадає майже половина всього видобутку картеля ОПЕК+, і вони вдвох здатні впливати на пропозиції сировини на світовому ринку, чим і займаються вже не один рік.

Зараз країни ОПЕК+ добровільно добувають менше, ніж могли би, щоб підтримати ціни на нафту і об'єм доходів від її експорту, які становлять основу економіки і Росії, і Саудівської Аравії.

Путін за кордоном не затримається.

Із Саудівської Аравії він в супроводі своїх винищувачів повернеться в Москву, де в четвер продовжить виступ на світовій арені в компанії президента Ірану — головного ворога Саудівської Аравії та країни-ізгоя на Заході.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.