Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Помилка Кисельова, або Кримський тупик Партії регіонів

[17:37 17 сентября 2009 года ] [ Главред, 17 вересня 2009 ]

Віктор Янукович в черговий раз продемонстрував, що, як вогню, боїться неприємних розмов з приводу конфліктів в партії.

У той же час реваншистські настрої “групи Василя Кисельова” в Криму проти кримського спікера Гриценка здатні не лише зіпсувати настрої лідера регіоналів перед п’ятничною політрадою, але і суттєво вплинути на усю його президентську кампанію на півострові.
Хронологія конфлікту двох впливових кримських регіоналів¬ ¬– Василя Кисельова (народний депутат фракції ПР) та Анатолія Гриценка (спікер Верховної Ради АРК, керівник місцевої фракції “За Януковича” – “Главред”) виглядала так.

Перший тривожний дзвінок для Василя Олексійовича пролунав на початку вересня, коли його примусово “запросили” на роботу до центрального штабу партії у Києві. Саме тоді низка ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що Кисельова поставили перед вибором: або він добровільно йде у відставку з посади голови кримської республіканської організації, або його зніме кримська партійна конференція.

В решті решт, Кисельову довелося розстатися з посадою у Криму, проте цим його втрати не обмежилися. Через два тижні (15 вересня) президія політради Партії регіонів виключила його із свого складу та лав партії за “значні недоліки в організації партійної роботи, системні порушення положень та вимог Статуту ПР, а також нанесення шкоди репутації партії”.
Оскільки рішення про вигнання Кисельова тривалий час ніде не оприлюднювалося, це дало підставу фігуранту скандалу зробити заяву про те, що це — фальшивка. Крім того, не було проведено ніякого розслідування з боку контрольної комісії, заявив він.

Однак інший член президії політради ПР – Михайло Чечетов – остаточно поховав ілюзія кримського вигнанця на повернення. Намагаючись уникнути зайвого розголосу, Чечетов повідомив, що Кисельов нібито сам прийняв рішення про вихід з партії, а президія політради лише його формалізувала.

Така поведінка колишнього однопартійця викликала у Кисельова емоційно-апокаліптичну заяву: “Це – неправда. Це Чечетов за дорученням когось дуже високого вкладає у руки пістолет, дає один патрон, і вихід у цій ситуації один – застрелитися”. На додачу, в середу газета “Дєло” оприлюднила документ, згідно з яким рішення про виключення Кисельова з партії підписав особисто Янукович.

Вибір зроблений

Депутати від Партії регіонів у розмові з кореспондентом “Главреду” вкрай неохоче згадували цю ситуацію: одні посилалися на необізнаність у деталях конфлікту, інші натякали на протистояння Кисельова із куратором партії в Криму Василем Джарти. Останній розкритикував намір колег відправити Гриценка у відставку. Та більшість опитаних “не під запис” зізналися, що шанси відновити свої позиції в партії у Кисельова нульові.

Чи не єдиний, хто погодився відверто говорити на цю тему, був депутат, екс-регіонал Тарас Чорновіл. На його думку, спроби Кисельова піймати Віктора Януковича на сходах перед п’ятничним засіданням президії політради будуть марними. “Хіба що Кисельов спробує діяти нахрапом або на БТРі проламає двері, однак там його вже зустрічатиме Львочкін”, — пожартував екс-регіонал. Чекати на захист з боку Януковича також не варто, адже він, як вогню, боїться таких конфліктів, поділився власними спогадами Чорновіл.

Дуель світоглядів

Чим саме Льовочкіну не догодив Кисельов і влаштував Гриценко, Чорновіл не уточнив. Водночас наш співрозмовник натякнув, що має місце ціла низка причин: від бізнес-інтересів, кримінальних “розборок” у Криму до світоглядного протистояння.

Не секрет, що Кисельов представляє в Криму групу, яка орієнтується на проросійське населення. І хоча у Києві він явно не демонстрував цього, підтримка його кандидатури одіозним Сергієм Цековим з “Російської общини Криму” багато про що свідчить.
Інша справа з Гриценком, який при свій напруженості стосунків з офіційним Києвом, зокрема, й щодо українізації, представляє нову еліту. Остання не бачить іншого майбутнього для Криму, окрім як у складі України. Навряд чи Янукович цілеспрямовано обирав між двома світоглядами, скоріше за все, документи на підпис про виключення Кисельова йому принесли дуже впливові люди з партії, розмірковував Чорновіл.

Святе місце

Тим часом спроби Кисельова посунути Гриценка з посади на засіданні парламенту автономії у середу закінчилися фіаско. Не зважаючи на готовність підтримати таке рішення з боку фракцій Блока Куніцина, КПУ і “Союзу” та блокування трибуни, Гриценко зміг відкрити засідання. Останнє тривало усього 48 секунд. За цей час 57 із 100 депутатів проголосували за порядок денний засідання, після чого спікер закрив засідання. Покидаючи залу Гриценко назвав блокувальників “збанкрутілими кримськими політиками”, а з приводу виключення Кисельова відзначив, що це “свято для мешканців півострову”.

Тим часом на місце Кисельова у Криму — тимчасово виконуючим обов’язки голови кримської республіканської організації Партії регіонів — вже призначений один з перших заступників лідера кримської організації, секретар Ялтинського міськради Олексій Боярчук. Спроби “Главреду” зв’язатися з ним успіху не мали.

В свою чергу, керівництво “Російської общини Криму” у відповідь на виключення Кисельова, заявило про вихід з Партії регіонів. Виключення колеги вони назвали “розправою” в “угоду кон’юнктурщикам, які знаходяться у влади в Криму”.
В середу на сайті общини з’явилося повідомлення про те, що Гриценко лобіюю інтереси “горілчаних королів”, зокрема фірми “Союз-Віктан”, адже серед прийнятих постанов є рішення про підтримку підприємств лікеро-горілчаної галузі. Так, автономія компенсує до 70% витрат “горілчаних королів” на безповоротній основі.

Сам Кисельов спілкування з пресою уникає, обіцяючи в п’ятницю скликати прес-конференцію по результатам спілкування з Януковичем, на якій оприлюднити усі “смажені” факти.

Раніше він натякнув, що своїми діями заважає Гриценку і Олександру Мельнику (депутат республіканського парламенту – “Главред”) займатися “дерібаном” у Криму. Крім того, екс-регіонал навіть звернуся до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з приводу погроз з боку Мельника.

Кисельов впевнений, що виключення його з партії незаконне, адже його навіть не запросили на засідання президії, де розбиралося це питання. “Як мінімум того, кого стратять, могли б запросити на страту”, — заявив він.

Слід нагадати, що кар’єра Кисельова у Партії регіонів розпочиналася досить вдало. Після того, як партію покинула Раїса Богатирьова, він навіть певний час виконував обов’язки спікера ПР. Проте, кілька невдалих висловлювань про “шапки, які знімали” (табу для “донів”), та невдалого пояснення політичних “піруетів” свого керівництва, його замінили на луганчанина Єфремова. До того ж кримчанин Кисельов ніколи не був “своїм” у донецько-луганській корпорації.

Подальша доля Кисельова залишається невтішною: навіть якщо втрата мандата йому і не загрожує, до наступних виборів йому доведеться знайти нового керманича та партію.
Користь з цієї ситуації отримали хіба що комуністи в особі Леоніда Грача. Він вже встиг заявити для ЗМІ, що результатом вигнання Кисельова буде падіння рейтингу Януковича в Криму.

Алла ПРИСЯЖНЮК
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.