Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Собі — все, людям — сміття?

[18:04 14 июля 2011 года ] [ Україна молода, № 120, 14 липня 2011 ]

В Ірпені під Києвом, замість створити умови для розвитку й відпочинку дітей, керівники міста від Партії регіонів лобіюють “шкурні” інтереси та працевлаштовують рідню.

Тоді як в Україні повним ходом триває підготовка до чемпіонату Європи з футболу Євро—2012, а центральна влада докладає максимум зусиль, щоб довести презентабельність населених пунктів до ладу, керівництво окремих міст, схоже, працює на саботаж старань державних мужів. До таких можна віднести 40—тисячний Ірпінь, що є оздоровницею загальноукраїнського значення і розташований у природно—рекреаційній зоні під самим Києвом. Але реноме Приірпіння забезпечують не лише ліси й лісопарки, санаторії й будинки відпочинку. Коли у 2004 році вся країна спостерігала на телеканалі “Інтер” авторську програму Костянтина Стогнія “Кримінал” про “наркотичну столицю” на Київщині — Ірпінь, місцеві мешканці були шоковані. Нині ситуація змінилася. Не тому, що проблема вирішилася, а кримінал притягнули до відповідальності. Тепер ірпінському наркотрафіку ніхто не дивується — до нього звикли. Утім, як і до інших примх та бездіяльності тутешньої влади.

І сам не гам...

Нещодавно на оренду приміщення площею 250 кв. м по вулиці Ленінградській, 4а в Ірпені було оголошено тендер. Причиною стала неможливість подальшого фінансування оренди цього приміщення за рахунок міських грошей. Раніше виставлену на конкурс площу займав відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Ірпінської міської ради. Про те, що приміщення більше їм не належить, у відділі до останнього часу навіть не здогадувалися. “Ми сплатили орендну плату за червень 2011 року і вперше чуємо, що за цю площу триває боротьба між якимись організаціями. Взагалі планували організувати тут реабілітаційний центр для малозабезпечених, для дітей—сиріт, інвалідів, запрошувати заклади позашкільної освіти, приймати підліткові клуби за інтересами. Проте можливості такої не маємо: коштів ні на що не вистачає. Фінансування практично відсутнє”, — скаржиться “УМ” начальник відділу Алла Терещенко.

На тендерний конкурс щодо оренди приміщення подали заявки громадське об’єднання “Європейська екологічна комісія” (ГО “ЄЕК”) і приватне підприємство “Excellent—4 you”. Переможця визначали з урахуванням поданих учасниками тендеру пропозицій щодо майбутнього цільового використання приміщення та рівня запропонованих орендних ставок. ГО “ЄЕК” висловила намір обладнати у будівлі площі для проведення інформаційних заходів у рамках підготовки до Євро—2012, створити громадську приймальню, консультативно—правовий центр та відкрити на базі орендованої площі перший в Ірпені безкоштовний спортзал для дітей і підлітків. Представники громадського об’єднання також узяли на себе зобов’язання провести капітальний ремонт і забезпечити приміщення комп’ютерною технікою.

Натомість опоненти в орендному конкурсі — ПП Excellent—4 you, керівником якого є Олена Чернявська, донька секретаря Ірпінської міської ради Ольги Олійнич, — мотивували бажання заволодіти “квадратами” в центрі міста наміром використовувати його під розвиток власного бізнес—проекту.

Згідно з протоколом конкурсної комісії з розгляду питань про надання в оренду комунального майна, рішення укласти договір оренди з громадською організацією “Європейська екологічна комісія” ухвалили практично одностайно. Єдиною вимогою, як свідчать документи, було підвищення ставки оренди. Тобто комісія просила платити в міський бюджет більше грошей за користування престижною площею. І хоча громадські організації мають право на часткове зниження орендної плати, “Європейська екокомісія” погодилася на запропоновані умови.

...І тобі не віддам!

Під час розгляду питання конкурсна комісія віддала перевагу ідеям “ЄЕК”, відтак громадська організація вже почала розробляти детальний план дій щодо роботи над приміщенням. Проте 1 липня сесія міської ради зірвала плани учасників соціального проекту. Так, кажуть депутати, напередодні затвердження рішення конкурсної комісії на сесії секретар міськради Олійнич особисто телефонувала їм, вимагаючи не голосувати. А в день розгляду питання міський голова Ірпеня, член Партії регіонів Володимир Скаржинський пригрозив ветувати рішення, навіть якщо депутати підтримають висновки конкурсної комісії. Якщо відкинути, що мер може покривати приватні інтереси секретаря міськради, ситуація схожа на сім’ю, де балом (читай — мером) править жінка.

Відтак розгляд питання щодо будинку по вулиці Ленінградській, 4а перенесли на невизначений термін. Офіційна мотивація — “недостатній рівень дослідженості питання”. Як неофіційно повідомляють деякі депутати, на рішення мера Ірпеня вплинула саме секретар Ольга Олійнич, ставши на захист бізнес—інтересів своєї доньки. Прикметно, що представники фірми Excellent—4 you навіть не були присутні на засіданні міської ради з питання, яке їх так цікавило. Бо знали, що рішення комісії буде заблоковане?

Ця колізія — лише невелика ілюстрація до масштабної картини “регіонального” непотизму, що встановився в Ірпені після місцевих виборів 2010 року.

До речі, щодо минулорічних виборчих кампаній, то як не згадати, що під час виборів Президента України—2010 Ользі Олійнич, яка перебувала на посаді члена окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №96, закидали проведення агітаційної кампанії проти окремих кандидатів. Нинішнього секретаря Ірпінської міськради звинувачували, зокрема, в порушені положення статей 29 і 64 Закону України “Про вибори Президента України”, які забороняють членам виборчих комісій брати участь у передвиборчій агітації та публічно оцінювати діяльність кандидатів на пост Президента. А пані Олійнич показово відпрацьовувала на користь висуванця Партії регіонів, хоча й не мала на те права.

Нині ж, кажуть ірпінські депутати, Ольга Олійнич активно пожинає плоди того вибору на посаді секретаря міської ради. Друга людина в мерії на власний розсуд включає питання в порядок денний сесійних засідань ради — без попередніх висновків профільних комісій. Також, скаржаться депутати, через порушення регламенту Ольгою Олійнич вони місяцями не можуть дочекатися від секретаря матеріалів із питань, які вносяться на розгляд сесії.

Бо кум сватом поганяє

Окрім змальованої в першому розділі цієї статті ситуації, яку можна назвати фактично “кришуванням” інтересів родини Олійнич на комунальному рівні, є й інші показові приклади “кумівства по—ірпінському”. Із приходом до влади в Ірпені пана Скаржинського на кадровому дереві рясно вродили плоди практично всіх членів сім’ї Ольги Олійнич. Судіть самі. Начальника комунального житлово—експлуатаційного підприємства (КЖЕП) “Ірпінь”, який пропрацював на цій посаді не один рік і мав необхідний досвід та знання, нова “регіональна” команда залишила без роботи. Натомість його місце зайняла рідна сестра секретаря міськради — Валентина Лаврик. Уже невдовзі касиром комунального підприємства стала донька пані Лаврик — Юлія Ковальчук. А в наступні кілька місяців у владні коридори перебралися працювати й інші родичі пані Олійнич. Так, заступником начальника юридичного відділу міської ради стала донька Ольги Романівни Ірина Чипаченко, а секретарем міського голови — племінниця Анна Лаврик. Мабуть, непоганим “каталізатором” цих призначень став той факт, що близька подруга пані Олійнич — Лариса Клімкіна — очолила відділ кадрів Ірпінської міськради.

Світлана Тертишна — начальник загального відділу, яка після співпраці з Ольгою Олійнич злягла на лікарняне ліжко з інфарктом, відмовляється давати оцінку професійним якостям нинішнього секретаря міської ради. Жінка, що в останні роки змінила кабінет у міськраді на лікарняну палату, у розмові з кореспондентом “України молодої” відмовилася говорити про це, оскільки боїться подальшого погіршення самопочуття і можливих наслідків сказаного.

А тим часом Ольга Романівна Олійнич і далі не скупиться ні на посади, ні на частування. Своє 50—річчя пані секретар міськради святкувала в одному з найдорожчих ресторанів Київщини, який входить у мережу структур престижного заміського комплексу “Гранд Адмірал клуб”. “Мінімальне замовлення для бенкетних святкувань із людини становить приблизно 600—700 гривень”, — дізналася “Україна молода” у ресторані. Зважаючи на те, що гостей до всемогутньої пані Олійнич набилося близько вісімдесяти, можна порахувати, що вечірка, за скромними підрахунками, обійшлася держслужбовцеві у 60 тисяч гривень. Бо є на чому заробити?..

“Рекреація” серед кучугур відходів

“Україна молода” особливо детально зупинилася на описі деяких штрихів “регіональної” влади в Ірпені, аби показати, що зараз коїться в містах центру України, які не так давно були “помаранчевими”. Але діяння в міськраді — то лише один бік медалі. Інший — умови життя пересічних ірпінців.

Природні умови міста серед мальовничих лісів зараз складно назвати візитною карткою Ірпеня. Сміття усіх можливих видів — будівельне, побутове, шприци, биті пляшки, одноразовий посуд — стало звичним явищем. Постійні збої у графіку вивезення відходів призвели до того, що біля кінотеатру “Перун”, у самому центрі міста, виникло найбільше звалище відходів.

“А чому у вас так брудно? Сміття вивозять нерегулярно?” — намагаємося з’ясувати у випадкової перехожої, 72—річної пані Галини. “А коли вони його вчасно вивозили? Центр міста — а складається враження, що живемо на смітнику. Що тут говорити — скільки просили поставити хоча б одну вбиральню в центрі — де там. Тільки обіцяють напередодні виборів, а потім ні пари з уст”, — каже пані Галина.

Брак громадських вбиралень — про цю проблему зазвичай не говорять політики. Та для Ірпеня вона, можна сказати, впродовж останніх років стала стратегічною. Адже безпосередньо пов’язана із санітарним станом міста, який і так бажає бути кращим. Туалетів немає ані в міських парках і скверах (окрім туалету в парку “Перемога” в аварійному стані), ані на вокзалі. Тому через брак клозетів на відхожі місця перетворюються двори місцевих будинків і околиці доріг.

І вірити в те, що “свої” люди були призначені на керівні посади винятково через їх професіоналізм, не дозволяє не лише розчарування ірпінців у чинній владі, а й брак громадської вбиральні у центрі Ірпеня. Який із кожним днем правління “олійничів” перетворюється на місто фекалій, бруду та розбитих доріг.

Ірина УЗЛОВА, Ярослав ТРАКАЛО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.