Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Спробуємо на тверезо

[15:27 04 августа 2011 года ] [ Україна молода, № 135, 4 серпня 2011 ]

Кабмін реформує вугільну галузь, утилізує пестициди і піднімає мінімальну вартість горілки.

“Держава повністю виконала свої зобов’язання перед сім’ями загиблих у Суходольську і Макіївці. Необхідні кошти перераховані”, — вчорашнє засідання уряду Прем’єр—міністр Микола Азаров почав із трагедій на донецьких копальнях, щоправда, без хвилини мовчання за загиблими. Азаров не відмовився від своїх попередніх оцінок події і назвав катастрофи “рукотворними”: “Коли трагедія викликана стихією, залишається зціпити зуби і молитися. Але у нас раз за разом до стихії додається безвідповідальність, нехтування безпекою, технічна безграмотність”.

Життя або вугілля

Прем’єр, не повторивши, щоправда, вголос експертну цифру, за якою за кожний видобутий мільйонн тонн вугілля віддають своє життя 3,5 гірника, прокоментував її: “Вугілля для нас — стратегічне питання, але не за будь—яку ціну”. А оскільки Президент України Віктор Янукович вимагає замінити дорогий російський газ порівняно дешевим вітизняним вугіллям, проблема набуває ще більшої гостроти. Якою впритул займеться Кабмін: уже найближчим часом міністри проведуть спеціальне засідання щодо дотримання норм безпеки на так званих категорійних шахтах. Ідея Миколи Азарова, яку він оприлюднив учора, — створення єдиного центру гірничої безпеки. “Довіряти системам безпеки на самих шахтах далі не можна, — прокоментував Прем’єр. — Тому що шахти у нас різної форми власності: і державні, і приватні, і орендні, і концесійні. Іноді державний нагляд натикається на перепони дотриманню норм безпеки”. Друге — очільник уряду планує запровадити жорсткіші законодавчі норми щодо вимог техніки безпеки. А також — виділити необхідні кошти на технічне переозброєння гірнично—рятувальних служб.

Щоправда, за полем зору влади залишилися не менш важливі нюанси. Скажімо, принципи організації праці та оплати роботи гірників, особливо на дуже глибоких копальнях, які опосередковано стають причиною трагедій. “Брехня, що рятувальна техніка у нас недосконала, чи, як дехто каже, люди не вміють нею користуватися, — одного разу у приватній розмові пояснював кореспонденту “України молодої” шахтар донецької копальні. — Все ми знаємо і вміємо, але коли спускаємося під землю, то одразу вимикаємо всю рятувальну техніку. Інакше сирена спрацьовуватиме по п’ять разів за зміну, а ми змушені будемо щоразу підніматися на поверхню — всі ж знають, що концентрація метану тут у рази перевищує норму. І за цей час постійних евакуацій ми не заробимо ні копійки...”. Ну і, зрештою, як працюватимуть галузеві контролери на шахтах, які належать місцевій еліті, що ніколи не терпить зауважень, також питання цікаве.

Ешелони для яду і ведмеді—алкоголіки

За утилізацію старих автопокришок тепер доведеться платити. Плату стягуватимуть з виробників та імпортерів. Небагато, всього лише 5%, але все—таки... На думку міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського, який став ініціатором нововведень, на кінцеву ціну товару воно не вплине. Але невідомо, чи погодиться з ним рітейл. “У нас є пропозиція для бізнесменів — відкривати потужні заводи з утилізації шин. Автопокришки перероблятимуть у субстанцію, придатну для ремонту доріг”, — сказав міністр, наголосивши, що охочі працювати вже є. “Принаймні це значно краще, ніж гори шин на звалищах, які чомусь заведено спалювати”, — підсумував Микола Владиславович.

У планах пана Злочевського — сприяти вивезенню з України токсичних відходів: насамперед пестицидів і ... тари для цього яду. “Свого часу її не знищили, а продавали як ... ємності для води. У результаті люди отримували отруєння”, — сказав Злочевський. Невирiшеною проблемою залишається утилізація медичних відходів. “Ідеться не лише про використані шприци, а й біоматеріал, який залишається після проведення операцій”, — пояснив міністр. За його словами, інвестори збудували такий завод у Кіровоградській області і дивуються, чому упродовж восьми місяців до них не їдуть замовники. Міністр пропонує зобов’язати керівників медичних закладів ставати клієнтами заводу шляхом ухвалення відповідного закону. Щоправда, й сам розуміє певний нюанс — медичні заклади у нас небагаті і до того ж державні. Тому, за новим законом, платники податків будуть змушені фінансувати приватного підприємця, до того ж монополіста.

І найзворушливіша ініціатива Мінприроди — відкрити поблизу озера Синевир у перший день зими притулок для ведмедів, яких по—звірячому експлуатують у непристосованих звіринцях, так званих приватних зоопарках чи ресторанах. “Жахливо дивитися, як нетверезі відвідувачі змушують цих тварин пити горілку”, — продемонстрував м’яке серце Микола Злочевський і повідомив — притулок зможе зібрати до 80 клишоногих, яких конфісковуватиме у поганих господарів екологічна інспекція.

Урядові нововведення

— переглянуть, тобто збільшать мінімальні ціни на алкогольні напої. За експертними оцінками, йдеться про підняття цін на 45,3%. Тобто, пляшка горілки коштуватиме не 17,96, а 26,1 грн;

— посилять відповідальність за використання рибних та інших водних живих ресурсів;

— зроблять доступнішою інформацію про ядерну енергетику

Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.