Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Відправлення військ в Україну: Макрон ізольований?

[08:50 29 февраля 2024 года ] [ lb.ua, 28 лютого 2024 ]

Хоч Макрон і позиціонує себе як лідера ЄС, що сміливо бере ініціативу в найгостріших питаннях, утім поки що не переконав своїх європейських партнерів подумати на кілька кроків уперед.

 Емманюель Макрон заявив, що “не виключає” відправлення військ до України. Слова французького президента на міжнародній конференції в Єлисейському палаці, присвяченій допомозі Україні, спричинили політичний землетрус у Франції та за її межами. США, Велика Британія, Німеччина, Італія і навіть Польща оголосили, що не розглядають залучення своїх солдатів до військових дій в Україні. Ліві й праві сили Франції гостро розкритикували заяву Макрона. Президент же повідомив, що в Національній асамблеї проведуть дебати й голосування щодо військової угоди з Україною, яку підписали два тижні тому.

Французький президент вважає, що Європа “на шість, а то й дванадцять місяців” запізнюється у своїх рішеннях. Він нагадав, що європейські лідери, які сьогодні відправляють Україні танки й ракети, на початку повномасштабного вторгнення казали, що такі постачання не відбудуться “ніколи”, і пропонували шоломи й спальні мішки. Саме тому, каже Макрон, важливо зрозуміти вже сьогодні, що “поразка Росії є неодмінною умовою безпеки й стабільності Європи”, і діяти швидко і стратегічно.

Така заява свідчить про “відкритість президента до всіх сценаріїв”. Про це в коментарі LB.ua заявив колишній очільник французької військової місії при ООН генерал Домінік Транкен.

“Емманюель Макрон готується до найгіршого. Де-факто Франція вже у прямому конфлікті з Росією в питаннях кібербезпеки й комунікації. Звісно, відправлення військових — це абсолютно інший рівень, і це завдання не з найпростіших, — зазначив він. — Франції не варто розраховувати на НАТО. Генсек Столтенберг уже відкинув можливість скерувати військових на територію України. Поміж європейців панує сум’яття, і подібне колективне рішення ніколи не пройде. Залишається формат двосторонніх угод, у рамках яких Франція в майбутньому може за необхідності й бажання відправити війська в Україну”.

 

Французькі військовослужбовці під час навчань <i>Trident Juncture 2018</i> у Норвегії.

Фото: breakingdefense.com/

Французькі військовослужбовці під час навчань Trident Juncture 2018 у Норвегії.

 

Габріель Атталь: “Крайньоправі — “війська” Путіна у Франції”

Слова Макрона спричинили небувалий політичний землетрус. Лідер крайньолівих Жан-Люк Меланшон звинуватив президента в “безумному рішенні”. Голова соціалістичної партії Олів’є Фор висловив думку, що Макрон “грається з вогнем”, а очільниця крайньоправого Національного об’єднання Марін Ле Пен припустила, що він “грається в генерала і безвідповідально ставиться до життя дітей Франції”.

Лідер країни оголосив, що в Національній асамблеї проведуть дебати й голосування щодо безпекової угоди, яку підписали з Україною два тижні тому. Хоча, за конституцією, зовнішня політика залишається прерогативою президента й рішення, відправляти чи ні за кордон зброю або навіть військових, може ухвалювати безпосередньо президент Франції без підтримки парламенту, Макрон усе ж вирішив дати змогу депутатам виговоритися на цю тему.

Уже по обіді у вівторок під час засідання парламенту прем’єр Габріель Атталь почув чимало запитань щодо заяви Макрона. Молодий політик і протеже президента не пошкодував гострих висловів, а у відповідь на критику Марін Ле Пен нагадав, що “ще два роки тому її партія виступала за військовий союз із Росією”, додавши фразу, яка зчинила великий резонанс у Франції: “Виникає питання, чи війська Путіна вже у Франції? Я кажу про вас і ваших соратників”.

Прем’єр Габріель Атталь під час дебатів у Національній асамблеї, Париж, 27 лютого 2024

Фото: tf1info.fr

Прем’єр Габріель Атталь під час дебатів у Національній асамблеї, Париж, 27 лютого 2024

У промові на міжнародній конференції в Єлисейському палаці Емманюель Макрон оцінив потенційне повернення до влади у США Дональда Трампа: “Європа сама відповідає за своє майбутнє” і не повинна покладатися “на американських виборців”. Допомога Україні від ЄС складає 30 % усієї підтримки з-за кордону, і ця цифра, на думку Макрона, має зростати.

Попри пророчі заяви й цілком тверезу оцінку ситуації, французький президент виглядає ізольованим і всередині країни, де його єдиними соратниками залишаються центристи й нестабільні “республіканці”, і на міжнародній арені. Хоч Макрон і позиціонує себе як лідера ЄС, що сміливо бере ініціативу в найгостріших питаннях, утім поки що не переконав своїх європейських партнерів подумати на кілька кроків уперед.

​Марія Олекса ЄЩЕНКО, журналістка

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.